سری بازی‌های استراتژیک همواره طرفداران بی‌شماری در دنیای گیم داشته و دارد. از عناوین خاطره سازی همچون Stroghold و Generals که بگذریم عنوان عصر پادشاهان (Age Of Empires) نیز نوستالژی ما را کامل می‌کند. سری Age of Empires را بدون شک می‌توان یکی از مهم‌ترین نام‌ها در بین بازی‌های سبک استراتژیک دانست که با وجود دو دهه‌ای که از انتشار نسخه اول آن می‌گذرد، هنوز هم می‌توان پیشرفت و ماندگاری آن را در دنیای گیم مشاهده کرد. مایکروسافت سازنده بازی، قسمت اول این مجموعه را ریمستر کرد و نام آن را Age Of Empires: Definitive Edition گذاشت و بازی را در تاریخ 19 فوریه 2018 برای پلتفرم PC به انتشار رساند. با گیم‌تودانلود و دانلود بازی Age Of Empires : Definitive Edition برای کامپیوتر همراه باشید.

ساختار کلی Age Of Empires: Definitive بر پایه اداره تمدن‌ها توسط پادشاهان در طول زمان است و هرکس اداره‌کنندهٔ بهتری باشد برنده است! کارهایی مثل ساخت یک حکومت قوی، شکل دادن یک ارتش قدرتمند و لشکرکشی به دشمنان و حمله‌وری به حکومت‌ها هنوز هم برای بازیکنان جذاب است. ساختن ساختمان‌های مختلف، دیوار کشیدن به دور منطقه حکومتتان، آماده کردن و ارتقای یک لشکر از چندین نوع سرباز از کماندار گرفته تا سرباز شمشیرزن و سوارکار، تبدیل کردن نیروهای دشمن به نیروهای خودی با استفاده از پدر روحانی، ساخت Wonder عظیم برای کسب یک پیروزی، کشتن حیواناتی از قبیل فیل و آهو برای به دست آوردن غذا، ساخت مزارع برای کشاورزی کردن کارگرها، حمله به دشمن و تماشای قلع‌وقمع شدن نیروهایتان در اثر یک استراتژی اشتباه و هزار جور ویژگی دیگری که سری Age of Empires را با آن‌ها می‌شناسیم، شمارا تا ساعت‌ها سرگرم خواهد کرد.

ریمستر بازی در پیشرفت چشمگیر گرافیک و جزییات بازی تأثیر بسازی داشته است. طراحی انواع و اقسام نیروها و ساختمان‌ها، محیط‌های مختلف بازی از نقشه‌های سرسبز گرفته تا نقشه‌های خشک‌تر و آن‌هایی که دریا و آب زیادی دارند، عالی و چشم‌نواز است. بازی علاوه بر بخش نسبتاً جذاب داستانی (که شامل 10 مرحله کلی است) قادر است شمارا به بازیکنان دیگر نیز از طریق Lan یا شیوه آنلاین متصل نماید. موسیقی و صداسازی بازی هنوز هم هویت واقعی بازی را حفظ می‌کند و در طول بازی شمارا با روند بازی همراهی می‌کند و از این لحاظ قطعاً بازی در رتبه خوبی قرار دارد.

Age Of Empires: Definitive اما مشکلاتی هم دارد. هوش مصنوعی بازی ممکن است شمارا از ادامه بازی منصرف کند! مشکلاتی از قبیل کنترل سربازان، لود نشدن تکسچرها و باگ‌های آزاردهنده نقاط ضعف این عنوان استراتژیک را تشکیل می‌دهند.

به‌عنوان جمع‌بندی Age Of Empires: Definitive را می‌توان یک ریمستر خوب از نسخه اول این مجموعه دانست که پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه گیم‌پلی و گرافیک داشته و می‌تواند خاطرات شمارا زنده کند. تجربه این بازی به‌تمامی علاقه‌مندان سبک‌های استراتژیک پیشنهاد می‌کنیم. برای دانلود بازی در ادامه مطلب همراه ما باشید.

مشخصات حداقل سیستم موردنیاز بازی Age Of Empires : Definitive Edition:

سیستم‌عامل: ویندوز ۱۰
پردازنده: Intel Dual Core 1.8 Ghz یا AMD Equivalent یا بهتر
حافظه رم: ۴ گیگابایت
کارت گرافیک: NVIDIA یا Amd
حافظه کارت گرافیک: 1 گیگابایت
فضای موردنیاز: 20 گیگابایت

مشخصات سیستم پیشنهادی بازی Age Of Empires : Definitive Edition:

سیستم‌عامل: ویندوز ۱۰
پردازنده: Intel Quad Core 2.4 Ghz یا AMD 4 HW Threads یا بهتر
حافظه رم: ۸ گیگابایت
کارت گرافیک: Nvidia GTX 650 یا AMD Radeon HD 5850 یا بهتر
حافظه کارت گرافیک: 2 گیگابایت
فضای موردنیاز: 20 گیگابایت