وقتی حرف از سبک مسابقه‌ای باشد، کمتر کسی پیدا می‌شود که نام سری DiRT نشنید باشد. بازی Dirt 3 توسط استودیو Codemasters در سال ۲۰۱۱ تولید و توسعه‌یافته و برای پلتفرم‌های PC و PS3 و XBox 360 منتشرشده است. سبک بازی مسابقه‌ای و ریسینگ است و به خاطر گرافیک زیبا، مالتی‌پلیر نوآورانه و گیم‌پلی جذاب خود موردتوجه بسیاری قرارگرفته است. گرافیک زیبا، گیم‌پلی کارآمد، بخش آنلاین متنوع و بسیاری نکات دیگر مانند حضور برندها و خودروهای مختلف جذابیت بالایی به این بازی می‌بخشد. با وب‌سایت گیم‌تودانلود و دانلود بازی Dirt 3 برای کامپیوتر همراه باشید.

بازی Dirt 3 طبق دیگر بازی‌های ریسینگ، از داستان و محور خطی مشخصی پیروی نمی‌کند بلکه بازی بر اساس اصل مسابقه و برد پی‌ریزی شده است. شما باید مسابقه بدهید و پیروز از آن خارج شوید و جز سه نفر اول بازی باشید تا بتوانید وارد مراحل بعدی و جدید شوید که هرکدام از آن‌ها شمارا به چالش می‌کشد. گیم‌پلی بازی بسیار ساده و روان است و جذابیت خاص آن شمارا ترغیب می‌کند. قدرت و سبک هر خودرو با دیگری متفاوت است و خودروهای مسابقه‌ای به‌صورت اختصاصی ساخته‌شده‌اند. تفاوت رانندگی در پیست‌های مختلف رعایت شده است. آب‌وهوا در سیستم تعلیق خودرو و رانندگی شما تأثیر می‌گذارد. ر صورتی که از سیستم خودکار سرعت و دنده استفاده کنید، در مواقع لازم دنده تعویض شده یا در مواقع ضروری و پیچ‌های تند از سرعت خودرو کاسته می‌شود.

گرافیک این بازی جزء بهترین‌های این سبک است. طراحی تک‌تک قسمت‌ها و جزئیات بازی به بهترین نحو ممکن ساخته‌شده است. طراحی خودروها نیز با بالاترین کیفیت ممکن انجام‌شده است تا حس کامل یک خودرو را به کاربر منتقل کند. پیست‌ها با دقت بسیار و بسیار ماهرانه طراحی و اجراشده‌اند و در کنار آن تمام محیط اطراف آن‌ها با دقت و وسواس خاصی ساخته‌شده‌اند و نشان از اهمیت بالای سازندگان دارند. صداگذاری بازی در کنار گیم‌پلی و گرافیک خارق‌العاده، بسیار به چشم می‌خورد. صدای تولیدشده از موتور هر ماشین با ماشین دیگر متفاوت است و سازندگان صدای تولیدی هر خودرو را شناسایی کرده و دقیقاً بازسازی نموده‌اند، حتی در آب‌وهواهای مختلف صدای موتور متفاوت است.

مشخصات حداقل سیستم موردنیاز بازی Dirt 3:

سیستم‌عامل: ویندوز XP، ویندوز ویستا، ویندوز ۷
پردازنده: AMD Athlon 64 X2 2.8 GHz یا Intel Pentium D 2.8 GHz یا بهتر
حافظه رم: ۲ گیگابایت
کارت گرافیک: NVIDIA Geforce® 8000 Serie یا AMD Radeon™HD 2000 یا بهتر
حافظه کارت گرافیک: ۲۵۶ مگابایت
فضای موردنیاز: ۱۵ گیگابایت

مشخصات سیستم پیشنهادی بازی Dirt 3:

سیستم‌عامل: ویندوز XP، ویندوز ویستا، ویندوز ۷
پردازنده: Intel® Core™i3 2.3 GHz یا AMD Phenom II یا بهتر
حافظه رم: ۳ گیگابایت
کارت گرافیک: AMD Radeon™HD 6000 Serie یا بهتر
حافظه کارت گرافیک: ۱ گیگابایت
فضای موردنیاز: ۱۵ گیگابایت