سری بازی‌های Fallout، از قدیمی‌ترین بازی‌های نقش‌آفرینی است و فال‌اوت ۴ از ژانر اکشن ماجراجویی و  حالت‌های اول‌شخص و سوم‌شخص پیروی می‌کند. بازی Fallout 4 در سال ۲۰۱۵ برای پلتفرم‌های PC و PS4 و XBox One که توسط کمپانی Bethesda Softworks ساخته‌شده است، منتشر شد؛ و با بازخوردهای خوبی از سوی کاربران مواجه شد. اتمسفر فوق‌العاده بازی در کنار وسعت بالای محیطی آن و همچنان گیم‌پلی از مهم نکات این بازی است. اولین عامل تأثیرگذار در گیم‌پلی جذاب بازی، سیستم مبارزات است. با وب‌سایت گیم‌تودانلود و دانلود بازی Fallout 4 برای کامپیوتر همراه باشید.

داستان بازی پس از اتمام جنگ جهانی دوم با انفجارهای اتمی در هیروشیما و ناکازاکی جریان دارد. این انفجارهای اتمی تأثیر زیادی در مردم دنیا می‌گذارد اما دانشمندان سعی دارند که جنبه‌های مثبت این اتفاق ازجمله این انرژی به یک منبع نامتناهی جدید تبدیل می‌شود که در ساخت ربات‌های هوشمند، خودروهای اتمی و بسیاری موارد دیگر از آن استفاده کرد را به جهانیان نشان دهند. بعد از گذشت چند سال، به سال ۲۰۷۷ می‌رسیم و آمریکا درگیر خونین‌ترین جنگ ممکن است. امیدی که روزی از انرژی اتمی نشات گرفته بود، جای خود را به یاس داده و همه برای زنده ماندن تلاش می‌کنند.

استودیو Bethesda در طراحی گیم‌پلی سری بازی‌های فال‌اوت نسبتاً بی‌نقص بوده و این بار در بازی Fallout 4، به بهترین شکل ممکن قطعات گیم‌پلی بازی را کنار هم قرار داده تا اثری فوق‌العاده در این زمینه فراهم کند. می‌توانید شخصیت دلخواه خودتان را به هر شکلی که مدنظرتان باشد، طراحی کنید. بازی در این بخش امکانات زیادی در اختیارتان قرار می‌دهد. روند بازی آن‌قدر وسیع و گسترده است و برای تجربه این بازی لازم است که وقت زیادی را صرف کنید و تمامی قسمت‌های بازی را تجربه کنید. سیستم مبارزات به بهترین نحو ممکن ساخته‌شده است. مبارزات به‌خوبی حس یک اکشن ناب را القا می‌کنند و درنتیجه می‌توان فال‌اوت ۴ را مثل یک شوتر اول‌شخص ناب بازی کرد.

در این نسخه Bethesda امکان ساخت هر چیزی که فکرش را بکنید در بازی قرار داده است. وارد منطقه‌ای به نام پناهگاه خواهید شد. پس‌ازآن این منطقه مختص شما است تا با ساخت سازه‌های دلخواهتان آن را به مکانی امن تبدیل کنید سپس شما به‌عنوان یک فرمانده وظیفه‌دارید تا برای مردم خودتان منابع موردنیاز را تدارک ببینید. گرافیک بالای بازی نیز بسیار به چشم می‌خورد و طراحی تمامی جزئیات با دقت هرچه‌تمام‌تر، ساخته‌شده‌اند و در کنار گیم‌پلی جذاب و روان تجربه‌ای مثال نزدنی را برای شما رقم میزند.