سری Fallout، یک بازی در سبک نقش‌آفرینی بود که جهانی پسا-آخرالزمانی را به تصویر می‌کشید. دو ابرقدرت دنیا یعنی ایالات‌متحده و دولت چین، به علت پیشرفت‌های عظیم درزمینهٔ فنّاوری اتمی، جنگی بزرگ را راه انداخته‌اند. بازی Fallout 3 توسط استودیو Bethesda Softworks ساخته‌شده و همین استودیو وظیفه انتشار آن را برای پلتفرم‌های کامپیوتر و پلی‌استیشن 4 برعهده‌گرفته است. گیم‌پلی روان و داستانی جذاب از ویژگی‌های این بازی است. با وب‌سایت گیم‌تودانلود و دانلود بازی Fallout 3 برای کامپیوتر همراه باشید.

داستان بازی گیرا و زیبا اما طولانی است و پیچ‌وخم‌های بسیاری هم دارد، از فرارِ بزرگمان گرفته تا آشنا شدن با  DJ Three Dog و تعامل اجتماعی با مردم خشمگینی که شهرشان را در کنار یک بمب اتمی دایر کرده‌اند. و به شما، جوانی ۱۹ ساله به‌عنوان یک تهدید نگاه می‌کنند. فضای داستان بازی، به‌شدت ناامیدکننده و سردی دارد که گاهی موجب از دست رفتن جذابیت‌های خود شده اما Bethesda به‌سرعت این نقاط ضعف را پوشانده و داستان را به همان روال عادی برگردانده است.

بازی نقشه‌ای بسیار بزرگ را شامل می‌شود که خوشبختانه محتوایی بسیار غنی را در خود جای‌داده و تمامی نقاط این بازی با دقت طراحی‌شده و برای هر قسمت از نقشه برنامه‌ریزی‌هایی شده است تا بازی کسل‌کننده به نظر نرسد. ظرافت را می‌توان در جزییات زیاد محیط کشف کرد. ظرافتی که موجب می‌شود بازی نوعی داستان‌گویی محیطی را در خود داشته باشد. محیط بزرگ بازی فرصتی عظیم برای گشت‌وگذار و کسب تجربه را در اختیارتان می‌گذارد. بازی دنیای تباه‌شده و نابودشده را به تصویر می‌کشد که قرار نیست زیبایی خاصی را در خود پنهان کرده باشد. این دنیا به‌وسیله جنگ نابودشده. پس نمی‌توانیم انتظار آخرالزمانی زیبا و سبز را داشته باشیم.

مشخصات حداقل سیستم موردنیاز بازی Fallout 3:

سیستم‌عامل: ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۱۰ [تنها ورژن ۶۴ بیت]
پردازنده: Intel® Core™i3 2Ghz یا AMD FX 6350 یا بهتر
حافظه رم: ۲ گیگابایت
کارت گرافیک: NVIDIA Geforce® GTX 210 یا Intel HD 4000 یا بهتر
حافظه کارت گرافیک: ۱ گیگابایت
فضای موردنیاز: ۲۰ گیگابایت

مشخصات سیستم پیشنهادی بازی Fallout 3:

سیستم‌عامل: ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۱۰ [تنها ورژن ۶۴ بیت]
پردازنده: Intel® Core™i5 2.8Ghz یا AMD FX 8350 یا بهتر
حافظه رم: ۴ گیگابایت
کارت گرافیک: NVIDIA GeForce® GTX™660 یا AMD Radeon™ HD 7870 یا بهتر
حافظه کارت گرافیک: ۲ گیگابایت
فضای موردنیاز: ۲۰ گیگابایت