تاکنون در اطلاعات و تریلرهای منتشر شده از بازی Red Dead Redemption 2 هیج نام و نشانی از نسخه مخصوص PC برده نشده است. سال ۲۰۱۰ نیز شاهد بودیم که عنوان Red Dead Redemption صرفا برای کنسول‌های نسل هفتمی پلی‌استیشن 3 و ایکس‌باکس 360 عرضه شد. همین دو مورد کافی است تا پی‌سی گیمرها حسابی نگران و مضطرب شوند. این نگرانی چندان عجیب نیست؛ به هر حال صحبت از عنوانی است که راکستار گیمز مسئولیت توسعه آن را بر عهده دارد و قطعا همه‌ی گیمرها مشتاق تجربه‌ی آن هستند.

اما نگران نباشید؛ اطلاعات مختلفی پیدا شده است که امید انتشار Red Dead Redemption 2 برای رایانه‌های شخصی را در دل ما زنده می‌کند.

یکی از برنامه‌نویس‌های شرکت راکستار، در رزومه‌ی Linkedin خود، سمت شغلی خودش را اعلام کرده و در ادامه، لیست پروژه‌هایی که در آن‌ها مشارکت داشته را به همراه پلتفرم‌های مربوطه ذکر کرده است. نکته‌ی جالب اینجاست که در مقابل عنوان Red Dead Redemption 2، به پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و PC اشاره شده است. اگر احتمال اشتباه از سوی این شخص را در نظر نگیریم، این مورد می‌تواند مهر تاییدی بر انتشار عنوان Red Dead Redemption 2 برای رایانه‌های شخصی باشد.

علاوه بر این، گروه Rockstar Fans نیز موفق شده است آبجکت‌های مختلفی در یکی از آپدیت‌های نسخه‌ی PC بازی GTA V پیدا کند که در عنوان Red Dead Redemption 2 هم وجود دارند. اگر در بازی GTA V بتوانید صندوقچه‌هایی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید را پیدا کنید علاوه بر دریافت پول در بازی GTA V، محتواهای مختلفی در بازی RDR2 نیر برایتان آنلاک خواهد شد.

با توجه به این موارد، تا حدی زیادی می‌توان به عرضه‌ی این بازی برای PC امیدوار بود؛ چرا که راکستار درآمدزایی فوق‌العاده‌ای را هم از فروش خود بازی و هم از بخش آنلاین آن بر روی پلتفرم PC تجربه کرده است. علاوه بر همه‌ی این موارد، سخت‌افزار و معماری کنسول‌های نسل هشتم، در مقایسه با کنسول‌های نسل هفتم، شباهت بسیار بیشتری به رایانه‌های شخصی دارد و همین امر باعث کاهش هزینه‌های عرضه این بازی برای PC خواهد شد.

نظر شما چیست؟ آیا پی‌سی گیمرها موفق به تجربه‌ی این عنوان بر روی رایانه‌های شخصی خود خواهند شد؟